Kalendarz przygotowań ślubnych - rok i więcej przed

10/27/2017 foto-aktywna szkoła fotografii 0 Comments

Chcecie razem wyruszyć w wspólną drogę. On poprosił Cię o rękę, zgodziłaś się.
I co teraz? Czy to już pora pomyśleć o ślubie?

Jak zorganizować ślub i wesele? Od czego zacząć? Kiedy i co zamawiać, żeby o niczym nie zapomnieć i ze wszystkim zdążyć?

 

Rok i więcej przed

 

 

 1. Najpierw wspólnie zastanówcie się nad formułą.

Wolicie wesele w formie balu, rustykalnej biesiady, koktajlu, uroczystego obiadu ? Możliwości jest wiele, a ten dzień ma być Wasz, więc najpierw zastanówcie się w jakim klimacie będziecie czuć się najlepiej.
Zastanówcie się też czy weźmiecie ślub konkordatowy, czy oddzielnie kościelny i w USC a może sam kościelny /cywilny?

2. Budżet 

Rzecz zazwyczaj mało przyjemna ale jedna z ważniejszych. Zastanówcie się lub omówcie z rodzicami w jakich ramach jakiej kwoty powinniście się zmieścić .


3. Jeśli chcecie zgubić kilka kilo 

Zacznijcie już teraz – bo o zdrowie marto dbać zawsze :)


4.  Ustalcie listę gości.

Gdy już wiecie czy przyjęcie ma mieć formę kameralnego obiadu czy hucznej potańcówki zróbcie listę osób w towarzystwie których chcecie spędzić TEN dzień. Niezależnie od tego czy to będzie 15 czy 120 osób, to pomoże Wam określić jak dużej sali szukacie :)


5. lub 6. Teraz pora znaleźć salę lub ustalić termin. 

Wszystko zależy od tego czy planujecie wziąć ślub w tym roku, kolejnym czy następnym.
Im więcej czasu przed Wami tym większa szansa na dostępność szerokiego wachlarza terminów. Jeśli jednak wolicie się pośpieszyć, może wystąpić konieczność dopasowania terminu do grafiku sali.


6. lub 5. Poszukajcie sali.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie miejsce miało bardzo duże znaczenie. Poszukiwania trwały długo ale się udało! Sala musi pomieścić wszystkich gości i orkiestrę/DJ'a ( o ile planujecie tańce ) a jednocześnie nie być za duża by goście się w niej nie „pogubili”.
Jeśli planujecie ślub w plenerze, od razu weźcie pod uwagę najmniej optymistyczną pogodę, aby w dniu uroczystości lub dzień przed nie stawać na głowie by gdzieś wszystkich gości pomieścić.


7. DJ i Fotograf/Kamerzysta

Jeśli marzysz o pięknych zdjęciach- pospiesz się! Specjaliści w tych tematach są rozchwytywani równie szybko jak piękne sale.
Dobrze zastanówcie się nad ofertami. Czasami lepiej mieć mniej zdjęć ale za to pięknych i zapierających dech w piersiach niż dużo trzymanych w szufladzie. Jeśli fotograf jest drogi - negocjujcie. Zdjęcia to jedna z pamiątek do której wraca się przez całe życie.


8. Rezerwacja terminu i godziny w USC/Kościele

Kiedy już macie ustalone wszystkie te podpunkty udajcie się do parafii/USC aby również zarezerwować termin i godzinę. Dowiedzcie się kiedy odbywają się kursy przedmałżeńskie i ukończcie je możliwie szybko.


9. Zawiadomcie potencjalnych gości

Możecie osobom z lity gości przesłać zdjęcie typu „Save the date „ Niech mają na uwadze że coś się szykuje i muzą sobie ten termin przeznaczyć dla Was :)


Teraz weźcie głęboki wdech i wydech.

Rzeczy niecierpiące zwłoki są już za wami.


Zacznijcie rozglądać się za suknią, obrączkami, pomysłem na wystrój... sporo tego :) Ale teraz już spokojnie.

Kolejna lista "to do" będzie obowiązywała " 6- 5 miesięcy przed

You Might Also Like

0 komentarze: